Silo na uskrsni ponedjeljak kod Vrančine je ove godine doživjelo svoje, jubilarno, 20. izdanje. Ponovno su se na jednome mjestu okupili najbolji gangači, guslari i diplari s naših područja a pojedina kulturnoumjetnička društva su sa svojim pjevačkim sastavima izvodili razne pjesme i bećarce što su upotpunili program ovog jedinstvenog događaja na Kočerinu.

Nakon okupljanja sudionika u večernjim satima Uskrsnog ponedjeljka na Kočerinu, načinjena je zajednička fotografija prisutnih KUD-ova i ostalih skupina u narodnim nošnjama ispred obližnje, župne crkve. Po dolasku u ugostiteljski objekt ?Kod Vrančine? započelo je ovogodišnje ?Silo?. Nazočnima se na početku obratio načelnik općine Široki Brijeg, g. Miro Kraljević kao glavni pokrovitelj večeri a fra Mario Knezović, župnik na Kočerinu, je zazvao Božji blagoslov na sve nazočne.

Uslijedili su nastupi raznih izvođača među kojima su bili i članovi našeg HKUD-a Brda nastupivši s pjevačkim sastavom, muškim i ženskim bećarcem. ?Sinovi Hercegovine? su promovirali svoj prvi CD a Ante Kovač ? Strukić je bio najmlađi sudionik sa svojih, samo 5 godina starosti.

Bila je upriličena i bogata tombola sa 40 vrijednih nagrada sa guslama, koje je izradio Mate Anić, kao glavnom nagradom. Veliku sreću je imao naš gradonačelnik Kraljević koji je izvlačio glavnu nagradu i izvukao svoju tombolu.

Jedne gusle Mate Anića su bile i na licitaciji te su postigle cijenu od 200 eura koju je ponudio premijer ZHŽ-a, g. Zdenko Ćosić. On je iste gusle odmah poklonio nazočnom Mariu Primorcu, ljubušaku koji živi u Njemačkoj uz poruku da običaje svojih predaka pokuša prenijeti u svoj dom i okolicu u Njemačkoj.

Podosta humora je dolazilo sa bine raznim stihovima, a mladi izviđači su bili potvrda da će gusle i ganga još dugo vremena odzvanjati našim krajevima i čuvati identitet hrvatskog naroda.

Više fotografija pogledajte u našoj fotogaleriji.

Silo na uskrsni ponedjeljak kod Vrančine je ove godine doživjelo svoje, jubilarno, 20. izdanje. Ponovno su se na jednome mjestu okupili najbolji gangači, guslari i diplari s naših područja a pojedina kulturnoumjetnička društva su sa svojim pjevačkim sastavima izvodili razne pjesme i bećarce što su upotpunili program ovog jedinstvenog događaja na Kočerinu.

Nakon okupljanja sudionika u večernjim satima Uskrsnog ponedjeljka na Kočerinu, načinjena je zajednička fotografija prisutnih KUD-ova i ostalih skupina u narodnim nošnjama ispred obližnje, župne crkve. Po dolasku u ugostiteljski objekt ?Kod Vrančine? započelo je ovogodišnje ?Silo?. Nazočnima se na početku obratio načelnik općine Široki Brijeg, g. Miro Kraljević kao glavni pokrovitelj večeri a fra Mario Knezović, župnik na Kočerinu, je zazvao Božji blagoslov na sve nazočne.

Uslijedili su nastupi raznih izvođača među kojima su bili i članovi našeg HKUD-a Brda nastupivši s pjevačkim sastavom, muškim i ženskim bećarcem. ?Sinovi Hercegovine? su promovirali svoj prvi CD a Ante Kovač ? Strukić je bio najmlađi sudionik sa svojih, samo 5 godina starosti.

Bila je upriličena i bogata tombola sa 40 vrijednih nagrada sa guslama, koje je izradio Mate Anić, kao glavnom nagradom. Veliku sreću je imao naš gradonačelnik Kraljević koji je izvlačio glavnu nagradu i izvukao svoju tombolu.

Jedne gusle Mate Anića su bile i na licitaciji te su postigle cijenu od 200 eura koju je ponudio premijer ZHŽ-a, g. Zdenko Ćosić. On je iste gusle odmah poklonio nazočnom Mariu Primorcu, ljubušaku koji živi u Njemačkoj uz poruku da običaje svojih predaka pokuša prenijeti u svoj dom i okolicu u Njemačkoj.

Podosta humora je dolazilo sa bine raznim stihovima, a mladi izviđači su bili potvrda da će gusle i ganga još dugo vremena odzvanjati našim krajevima i čuvati identitet hrvatskog naroda.

Više fotografija pogledajte u našoj fotogaleriji.