Dječja večer folklora odražana je u prošlu nedjelju po drugi put u našoj općini Široki Brijeg a u sklopu "Brijeških zvona" s ciljem da očuvamo našu mladost i izvedemo je na pravi put te damo našim malim čuvarima tradicije morala i volje da nastave svoj životni put. Mjesto radnje je bila dvorana kina Borak u Širokom Brijegu.


Još jednom smo pokazali, posebno roditeljima čija su djeca u našim društvima, koliko naši mališani vrijede za naš hrvatski narod te našu kulturu. Te večeri sudjelovalo je deset društava s prostora naše općina i prokazala raznolik program uz pjesme i plesove hrvata iz BiH ali i iz RH. Sudionici programa bili su:
HKUD "sv. Ana" LJuti Dolac,
HKUD "Uzarići",
HKUD "Turčinovići",
HKUD "Svi Sveti" Jare,
HKUD "Mokro",
HKUD "Jare",
HKUD "Biloševica" Rasno-Dužice,
HKD "Vrila" Župa Mostarski Gradac,
HKUD "Crnašnica " Knešpolje i
HKUD "Kočerin"
Voditelj programa je bio Zdenko Damjanović.

Na poslijetku službenog dijela programa uslijedio je dječji zabavni program za izvođače i njihove roditelje u Dogani, prostorijama duhanjske stanice u Širokom Brijegu.
Organizatori manifestacije si bila sva kulturnoumjetnička duštva u općini Široki Brijeg.

Zdenko Damjanović

Foto: Vjeko Pavković